این همون خیابون داخل دانشگاه تهرانه که دیروز داخلش اعتراضات بود.‌ دیروز ۲۱ نفر (از خانواده و اقوام و رفقا) باهام تماس گرفتن و گفتن "مظاهر دانشگاه شلوغه نری دستگیرت کنن! مظاهر تو که دَرسِت داره تموم می‌شه خودت رو بدبخت نکنی یه وقت! مظاهر چیزی ننویس این کشور درست بشو نیست! مظاهر شما اونجا درس هم می‌خونین یا همه‌اش جنگه؟! مظاهر اونجا تانک هم هست سوارش بشی؟!!!"

مشکل کشور ما اینه که درگیر پدیده‌ای به نام "'افراط" هستیم، مذهبی‌هامون حال آدم رو به هم می‌زنن و بی‌دین هامون هم حال آدم رو به هم می‌زنن؛ چون تکلیف‌شون با خودشون مشخص نیست و همه‌جا افراط به خرج می‌دن. حتی داخل دانشگاه تهران که به حساب خودشون قِشر تحصیل کرده‌ی جامعه هستن شما آدم‌هایی رو می‌بینی که در حدّ یه برکه آب ندارن اما خودشون رو اقیانوس می‌دونن!

می‌گن ما ایرانی‌ها اصلا آدم‌های "'دورو"یی نبودیم (اگه اشتباه نکنم محمدتقی بهار توی یکی از کتاب‌هاش نوشته بود) چنگیزخان مغول که حمله می‌کنه به ایران، باباها به بچه‌هاشون می‌گن "پسرم! جلو سربازهای مغول چیزی نگو و حتی ازشون تعریف کن! بعد که رفتن هرچقدر دلت خواست پشت سرشون بد و بی‌راه بگو!" و اینطور شد که ما شدیم دورو! و واسه همینه که جلو همدیگه قربون هم می‌شیم و دست‌مون رو تا ته می‌کنیم توی عسل و می‌کنیم توی حلق شخص مقابل، و توی تنهایی‌مون نقشه‌ی جنگی روی میزِ مطالعه‌مون باز می‌کنیم و برنامه می‌ریزیم چطور سرویسش کنیم! و واسه همینه که سکّه‌ی زندگی‌مون پشت و رو نداره.

خدایا، قربونت بشم. تو که حرف من رو می‌شنوی و با لباس شخصی هم نمیای داخل دانشگاه که ازم عکس بگیری و بعد پیدام کنی و دستگیرم کنی، یه عده آدم مثل من، فقط حرف حسابشون اینه که "اگه ایران ادعای اسلام داره، چرا مردمش انقدر #غم_نان دارن ؟!" . می‌دونی چیه خدا؟! گوشِت رو بیار جلو آخه می‌ترسم شُنود کار گذاشته باشن! "من از این می‌ترسم که یه روزی بچه‌هامون از این که سکوت رو بهشون ارث برسونیم فحش نثارمون کنن. انصافا ببین واسه این دورو بودن چقدر بدبختی چشیدیم خودمون، کاری نکن بچه‌هامون درگیر سکوتی بشن که ما بهشون می‌رسونیم. خدا حافظت باشه خدا، فقط لطفا یه سر به ایران هم بزن قربونت بشم، اینجا فیلم تموم شده و تیتراژ پایانی داره پخش می‌شه! اینجا یه عده آدم فکر می‌کنن کشور مال باباشونه و می‌گن جمع کنید برید! اینجا صدا و سیماش نه صدا داره نه سیما! اینجا سکوته خدا، سکوتِ مطلق.

مظاهر هستم یک معترض- ۲۵ دی‌ماه‌۹۸

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برگزیده ای از سخنان امام مهدی (عج) فانوس خیال بیماری های کلیوی naskn |شهر سبز||Green city| CADEAU Flowers | Custom CADEAU | Cadeauandco قلم می نویسد.... ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ ایران مارکت سنتر